top of page
מעצבת תכשיטים

- יהלום הינו פחמן (KARBON) דחוס. 

- מכל 30 טון אדמה מפיקים 1 קראט של יהלום. 

- התנאים להיווצרות יהלום במעמקי האדמה הם: לחץ של 60000 אטמוספירות, טמפרטורה של 2500 מעלות, עומק רב(מספר רב של קילומטרים) ומיליוני שנים באדמה. 

- היהלומים הנמצאים בטבע אינם מבריקים ויפים, עד אשר עוברים את תהליכי העיבוד: 

ניקוד, ביקוע, ניסור, חיתוך, ליטוש, צחצוח והרתחה. 

- לליטוש יהלומים יש שתי מטרות עיקריות – הראשונה היא מקסום גודלו הטבעי של היהלום, תוך שמירה על צמצום אובדן של חומר גלם, והשנייה היא להבליט את היהלום במלוא הברק והיופי שלו. החיתוכים הנעשים בגוף היהלום יוצרים השתברות של קרני האור, וגורמים לו לבהוק ולזהור מכל זווית אפשרית. 

- צורת הליטוש הפופולארית ביותר ליהלום היא בריליאנט – ליטוש עגול בעל 57 פאות. בשנת 1919 כתב מתמטיקאי נוסחה שבה חיזה את הזוויות והפרופורציות האידאליות בליטוש המעצימות את יופיו של היהלום, ומאז הן נחשבות לפרופורציות הטובות ביותר לליטוש יהלום. 

- איכות הליטוש של יהלומי יעקובוב היא תמיד הגבוהה ביותר בדרגת Excellent – Very Good. ליטוש מדויק לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר יוצר החזרי אור בכל פאות היהלום ומעניק לו נצנוץ אופטימלי ומלא חיים.

- יהלום בהווייתו הוא לבן צחור, אך לעיתים נדירות השפעות סביבתיות בהתפתחות היהלום עלולות לגרום להיווצרות צבעים שונים של יהלומים כגון: ורוד, חום, צהוב, אדום ועוד. יהלומים אלו נקראים FANCY COLOR, נדירותם ויופיים מתבטאים במחירם הגבוה יחסית.

- יהלום הוא אבן חן יקרה ומיוחדת, אשר שמה נקשר עוד משחר ההיסטוריה ליוקרה, זוהר, חוסן ואהבת נצח. 

 

מהו קראט? 

 

מקור המושג בצפון אמריקה, שם שימשו זרעי החרוב (קארוב) כמשקולות בעיסקאות מסחר בלתי-רשמיות. עם הזמן השתנתה המילה והפכה לקראט. קראט אחד שווה ערך ל-0.2 גרם המייצג אבן בעלת קוטר של 6.5 מ"מ. על מנת למדוד אבנים קטנות הומצאה שיטת מדידה בנקודות אשר מחלקת את הקראט ל-100 חלקים.

 

מהו סוליטר?

מושג המציין תכשיט משובץ אבן בודדת המשמש בדרך-כלל לטבעות אירוסין, אך באחרונה מופיע גם במרכזי תליונים וכעגילים. 

- האישה הראשונה אשר קיבלה טבעת אירוסין עם יהלום היתה הנסיכה מריה מצרפת בשנת 1477 כמתנה מהארכידוכס מקסימיליאן מאוסטריה. 

- היהלומים מוכרים עוד משחר ההיסטוריה, כאשר בכל תרבות סימלו דברים שונים: 

דמעות האלים, אבק כוכבים, אהבת נצח ועוד. 

- יהלומים מוזכרים רבות בתנ"ך ושימשו בין היתר לתכשיטים, אצירת אוצרות, אבנים בעלות סגולות מיוחדות, חלק מבגדי כהונה ועוד. אף אז, יוקרתם, ערכם, וסמליותם היו גבוהים לאין ערוך. 

- אבן היהלום באסטרולוגיה מזוהה עם מזל אריה.

- לא ניתן למצוא בטבע שני יהלומים זהים לחלוטין. 

- ניתן לייצר יהלומים במעבדה, בתנאים הדומים לתנאים במעמקי האדמה, היהלומים המיוצרים כך נקראים יהלומים סינטטיים. 

- רבים לא יודעים, אך ישנם יהלומים אשר עוברים תהליכי מעבדה מלאכותיים שמטרתם לשפר את איכותם. יהלומים אלה נקראים "יהלומים מטופלים" וערכם נמוך משמעותית מערכם של יהלומים טבעיים.  היו בטוחים כי כל יהלומי יעקובוב הינם יהלומים טבעיים ולא טופלו בשום צורה מלאכותית. 

- תעשיית היהלומים בישראל היא אחת ממרכזי המסחר ביהלומים המובילות בעולם ליהלומים מלוטשים וגסים, כשתרומתה בעיקר בליטוש יהלומים ופיתוח טכנולוגיות חדישות ומתקדמות. קרוב למחצית מהיהלומים האיכותיים בעולם מגיעים מישראל.

 

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
bottom of page